Foto leveres af Google Street View og kan være upræcist:

Hus til leje, Stakroge, Se vej-navn[xxxxxxxxxx]

Se vej-navn[xxxxxxxxxx], 7270 Stakroge
  • Hus til leje
  • 55 m2
  • 5.009 kr. per måned
Hus til leje, Stakroge, <span class="blurred street" onclick="ProcessAdRequest(1096932)"><span class="hint">Se vej-navn</span>[xxxxxxxxxx]</span>
Se vej-navn[xxxxxxxxxx], 7270 Stakroge
  • Hus til leje
  • 55 m2
  • 5.009 kr. per måned
FÅ MERE INFO OM BOLIGEN
Få fuld adgang til lejeboligen og hurtig besked om nye lejeboliger, der udbydes. Det koster 25 kroner for den første dag og herefter 250 kroner per uge. Kom videre til næste trin ved at trykke på knappen.

Hus til leje, Stakroge, Se vej-navn[xxxxxxxxxx]

Fakta

Rapportér fejl
  • 1096932
  • Hus
  • 55 m2
  • 2
  • 5.009 kr.
  • 11.200 kr.
FÅ MERE INFO OM BOLIGEN
Få fuld adgang til lejeboligen og hurtig besked om nye lejeboliger, der udbydes. Det koster 25 kroner for den første dag og herefter 250 kroner per uge. Kom videre til næste trin ved at trykke på knappen.

Rækkehus til leje i 7270 Stakroge


Boligerne er opført i 1974 som rækkehuse. Til boligerne hører have og redskabsskur.

Stakroge er en lille landsby midt i den jyske natur.
I byen findes der Aktivitetshuset med idrætssal, fotoklub, madklub, strikkecafè, bogcafè og fint motionsrum. Udearealet rummer byens legeplads og en bypark med teltplads og shelter.
På Stakroge stadion kan der bla. spilles bold, og petanque. I et tidligere grusgravningsområde er der fiskesøer og et naturområde.
I Sdr. Omme og Sdr. Felding ca. 7 km væk, findes der indkøbsmuligheder.
Det tager under en halv time at komme til Skjern, Brande og Grindsted.

Skole foregår i Sønder-Felding.

TV/internet: Der er fibernet i boligen. Se dine muligheder på [xxxxx]
Afdelingen består af 36 familieboliger og 5 studieboliger.

Boligens energimærke: F

Information og data

Dette hus til leje ligger i Stakroge. Stakroge har postnummeret 7270, og ligger i kommunen Herning, som ligger i Region Sydjylland. Boligen er i alt 55 m2 fordelt på 2 separate værelser. Boligen udlejes som almindelig lejebolig. Huslejen for huset er 5.009 kr. per måned. Du skal betale et depositum på 11.200 kr.

Ofte stillede spørgsmål

Statistik over udviklingen i ledige huse til leje i Stakroge over den sidste måned

Herunder ser du udviklingen i udbuddet og udlejningen af ledige huse til leje i Stakroge over den sidste måned. I den første kolonne ser du datoen. I den anden kolonne ser du det samlede antal huse til leje i Stakroge på datoen. I den tredje kolonne ser du antallet af nye huse i Stakroge der er udbudt til leje på datoen. I den fjerde kolonne ser du antallet af huse i Stakroge der er udlejet på datoen. Se også samlet statistik over alle udbudte huse i Stakroge over tid, samlet statistik over nye huse i Stakroge over tid, samlet statistik over udlejede huse i Stakroge over tid

Dato Alle huse til leje Nye huse til leje Udlejede huse
21. februar 2025 2 1 1
20. februar 2025 2 1 0
19. februar 2025 1 0 0

Statistik over udbuddet af huse til leje i Stakroge

I nedenstående tabel ser du en række data om udbuddet af huse til leje i Stakroge.Se også samlet statistik over alle udbudte huse i Stakroge over tid, samlet statistik over nye huse i Stakroge over tid, samlet statistik over udlejede huse i Stakroge over tid

Huse
Antal ledige lejeboliger 2
Nye lejeboliger 1
Udlejede/solgte siden i går 1
Ledige m2 i alt 110